Jesteś tutaj: Start / Profesorowie / Marek Kośny

• teoria decyzji

Najważniejsze publikacje:

• Monografie:
    • Determinanty bezpieczeństwa ekonomicznego rodzin, Wydawnictwo UE we Wrocławiu, Wrocław 2013
    • Podatki a dobrobyt społeczny, Wydawnictwo AE we Wrocławiu, Wrocław 2007
  • Artykuły w czasopismach z listy JCR:
  • Inne artykuły recenzowane:
    • Reference groups and complaints about inequality, Journal for Perspectives of Economic Political and Social Integration. Journal for Mental Changes, 16(1-2), 2010, 97-119
    • Influence of Child Tax Credit on Inequity of Personal Income Tax in Poland, International Research Journal of Finance and Economics, 50, 2010, 45-50 (współautor: Edyta Mazurek)
    • Measuring inequality in the Polish income tax system, w: Ostasiewicz W. (red.): Towards Information-based Welfare Society, Research Papers of Wrocław University of Economics 66, 2009, 83-91 (współautor: Edyta Mazurek)
    • Redistribution and Equity of Polish Personal Income Tax: Measurement Using Micro Data from Tax Returns, Statistica & Applicazioni, 7(2), 2009, 211-221 (współautor: Edyta Mazurek)
    • An Overall Inequality Reducing and Horizontally Equitable Tax System with Application to Polish Data, w: Ostasiewicz W. (red.): Towards Quality of Life Improvement, Wydawnictwo AE we Wrocławiu, Wrocław 2006, 33-90 (współautorzy: Achille Vernizzi, Maria Monti)
    • Expected Influence of Changes in Income Taxation on Labour Supply, w: Hindls R., Hronova S. (red.): Applications of Mathematics and Statistics in Economy, Professional Publishing, Prague 2004, 128-132
    • The Application of Family-Oriented Instruments in Selected Personal Income Tax Systems, w: Ostasiewicz W. (red.): Quality of Life Research, Yang’s Scientific Press, Tucson 2003, 101-111 (współautor: Giacomo Boesso)
    • Probabilistyczne modele rozkładów dochodów – weryfikacja empiryczna,  Wiadomości Statystyczne, 7, 2001, 20-35

Staże naukowe:

• Bar Ilan University (Izrael), maj 2017
  • LISER (Luksemburg), lipiec 2015
  • Univerity of Milan (Włochy), sierpień 2004

Pełnione funkcje, nagrody, wyróżnienia:

• Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP
  • Członek Rady Rodziny (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej)
  • Przewodniczący Zespołu Ekspertów Związku Dużych Rodzin 3+
  • Członek Rady ds. Rodziny przy Prezydencie Wrocławia
  • Recenzent w czasopismach "Social Indicators Research", "Review of Income and Wealth", "Post-Communist Economies", "Australian Economic Papers", "Statistics in Transition", "Przegląd Statystyczny", "Gospodarka Narodowa"
  • Indywidualna Nagroda Rektora II stopnia za osiągnięcia w pracy naukowej, Wrocław, 2017
  • Indywidualna Nagroda Rektora I stopnia za osiągnięcia w pracy naukowej, Wrocław, 2016
  • Indywidualna Nagroda Rektora II stopnia za osiągnięcia w pracy naukowej, Wrocław, 2014
  • Wyróżnienie Rady Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu za pracę doktorską na temat Rola podatków w kształtowaniu dobrobytu społecznego, Wrocław, 2006
  • I nagroda w konkursie im. Wincentego Stysia na najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych w roku 2001, Wrocław, 2002
  • Stypendium Ministra Edukacji Narodowej na rok akademicki 2000/2001 za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia w pracy naukowej, Warszawa, 2000